Navigationپیشگیری از آسیب نخاعی

بسیاری معتقدند که آسیب نخاعی (SCI) صرفا به معنای عدم توانایی راه رفتن است. در حالی که واقعیت خیلی بیشتر از این است که فرد فقط توانایی حرکت را از دست بدهد و به نسبت اینکه از کدام مهره و به چه میزان نخاع آسیب دیده باشد،فرد در زیر منطقه آسیب کنترل های اساسی بدن را از دست می دهد. این شامل کنترل مثانه و روده، تنظیم دمای بدن، عملکرد جنسی و برای برخی حتی توانایی تنفس مستقل است. ما این را کوه یخ می نامیم، که "از دست دادن حرکت" فقط نوک آن است. حال به همه ی این مشکلات جسمی و روحی از دست دادن شغل و هزینه های بالای پرستاری، بهداشت و درمان و توانبخشی را هم اضافه کنید. اکنون که فقط کمی از مشکلات یک فرد آسیب نخاعی را درک کردید ما شما را تشویق میکنیم تا به هر نحوی که می توانید ما را در پیشگیری از آسیب نخاعی یاری کنید.
در حال حاضر حدود 25 هزار نفر معلول آسیب نخاعی در کشور ایران وجود دارد که متاسفانه این آمار رو به افزایش است.
عمده‌ترین علت وقوع آسیب نخاعی، حوادث رانندگی و عدم آگاهی عموم جامعه نسبت به علل بروز این معلولیت و اقدامات پیشگیرانه است.
به منظور گسترش فرهنگ ایمن و سلامتی هموطنان، موسسه خیریه حمایت از معلولین آسیب نخاعی اراک #پویش_پیشگیری_از_معلولیت_آسیب_نخاعی را راه‌اندازی کرده است.
از هموطنان نیک اندیش دعوت می نماییم تا به این پویش بپیوندند و با انتشار مطالب #پیشگیری موجود در شبکه‌های اجتماعی موسسه ، ما را در این امر مهم یاری کنند.

حمایت از #پویش_پیشگیری_از_معلولیت_آسیب_نخاعی از سوی بالاترین نهاد دولتی در استان مرکزی

خوشبختانه این پویش از سوی سرکار خانم کسایی پور مدیریت محترم امور اداری و مالی استانداری مرکزی مورد حمایت قرار گرفت و در اولین گام اعلام آمادگی نمودند جهت شرکت کارکنان محترم استانداری در دوره های آموزشی که محتوای آن راانجمن تهیه و توسط دکتر بروجردیان ریاست محترم هیئت مدیره موسسه ارائه میگردد.ostandary1ostandary2ostandary3ostandary4

همراهی شما برای انجام مسئولیت اجتماعی، باعث افتخار ماست

Top of Page